Haberler

ALMANYA – IWA 2015 – NURNBERG 42. ULUSLARARASI SİLAH FUARI

1973 yılında yerel bir perakende silah satış fuarı olarak Nürnberg’te ilki düzenlenen ve zamanla ünü Almanya sınırlarını aşarak tüm Dünya’nın katıldığı ve takip ettiği Uluslararası bir organizasyon haline dönüşen IWA Fuarı, Savunma Sanayi, Avcılık – Atıcılık Sporları ve Outdoor gibi farklı alanlarda muazzam ürün çeşitliliğine ulaşarak bu yıl 42. kez Av Tutkunlarıyla ve Uluslararası tacirlerle Nürnberg Messe’nin ev sahipliğinde ziyaretçileriyle buluştu.

IWA 2015, katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla da geçtiğimiz senelere kıyasla büyüdüğünü gösterdi. 2013 yılında 1209 stant açan katılımcının olduğu fuara bu yıl 1320 stant sahibi katılımcı olarak yerini aldı. Ayrıca geçtiğimiz sene 100 ü aşkın ülkeden 38.265 ziyaretçiyi ağırlayan fuara bu yıl yaklaşık 40.000 kişini katıldığı açıklandı.

             Türkiye’den birçok firma ile temsil edildiğimiz fuarda, sektörünün önde gelen Savunma Sanayi firması TURAÇ, tanıtımını yaptığı STERLING 9mm Hafif Silah Mühimmatı ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Artan ihracat hacmi dolayısıyla bu yıl daha geniş bir kadro ile fuara katılan TURAÇ, Av Fişeği ve Hafif Silah Mühimmatı grubundaki yeni ürünlerinin tanıtımını yaparak Dünya’nın pek çok ülkesinden eski ve yeni müşterileri ile görüşmelerde bulundu.

            Turaç’ın yanısıra, sektörün önde gelen firmalarından Ateşçi Mühendislik Makine Av ve Spor Malzemeleri, Voltran Av Silahları ve Ins. San. Tic. Ltd. Sti, Armsan Av Tüfekleri, Anatolia Fişek Sanayi gibi firmalar da fuarda katılımcı olarak yerlerini aldı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir