Haberler

Turaç Mühimmat Üretim Tesisi Açılış Töreni 2013

05.07.2013 tarihinde Türkiye’nin ilk kez özel teşebbüs olarak, Hafif Mühimmat Üretim izni almış olan ve hali hazırda av fişeği ve patlayıcı madde üretimine devam eden fabrikamızın, Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet YILMAZ ın teşrifleri ile görkemli bir açılış töreni gerçekleştirdik.

Türkiye’de şimdiye kadar sadece Makine Kimya Endüstrisi ( MKE ) tarafından üretilen 9x19mm Parabellum tabanca fişeği, artık sektörün önde gelen firması Turaç Dış Ticaret Ltd. Şti. bünyesinde de üretilip yurtdışı pazarına sunacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet YILMAZ yaptığı açılış konuşmasında;

“İthal ettiğimiz savunma sanayi ürününden çok daha fazlasını bugün Türkiye’de ihraç edebilir durumdayız.” söyleminde vurguladığı teşvike TURAÇ Ailesi olarak Türkiye’de ilk kez nail olabildiğimiz için mutluyuz.

Bu mutlu günümüzde başta Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz olmak üzere bizi yalnız bırakmayan, KİT Komisyon Başkanı Sayın Fahrettin Poyraz, Çankırı Valisi Sayın Vahdettin Özcan, Milletvekilleri Sayın Hüseyin Filiz, Sayın İdris Şahin,Çankırı Belediye Başkanı Sayın İrfan Dinç Şabanözü Kaymakamı Sayın Cuma Çotu, ve değerli dostlarımıza teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir